

#Hot16challenge2 to akcja, która w słusznej sprawie połączyła całe środowisko muzyków. Wyzwanie – podjął się go nawet prezydent Duda – polega na stworzenie w ciągu 72h od nominacji 16 wersowego tekstu i wykonania przed kamerą własnego utworu. Przeważają hip hopowe rytmy, bo pomysł narodził się w tym środowisku. Do każdego wykonania dołączana jest prośba o wpłatę na zbiórkę charytatywną . Wszystkie środki zostaną w całości przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Zebrano już ponad 1 mln 500 tys zł.
W viralowy trend włączyliśmy się również my, Fundacja Autyzm Up, ponieważ wierzymy, że dobrze jest grać do wspólnej bramki. Nie ukrywamy, że jak chyba wszyscy, marzymy, by pandemia skończyła się raz na zawsze. Izolacja to bardzo trudny czas dla naszych podopiecznych.
Szymon zarapował napisany przez rodziców tekst o trudach kwarantanny.
Szymon to pasjonat komunikacji miejskiej – zna na pamięć rozkłady jazdy autobusów i tramwajów wielu polskich miast. To także wielki fan muzyki. Uwielbia chodzić na koncerty. Zdenerwowało go, że Męskie Granie 2020 musieli przełożyć na przyszły rok. Stwierdził, że w takim razie w następne wakacje powinny odbyć się 2 edycje, jedna po drugiej, żeby wyrównać. Szymon ma trudności z abstrakcyjnym myśleniem. Wszystko musi dla niego wynikać z ciągu przyczynowo–skutkowego.
Szymon jest świadom diagnozy, wie, że ma Zespół Apsergera i z czym to się wiążę. Stereotypowo myśli się o osobach w spektrum, że unikają kontaktów społecznych. To nieprawda. Osoby takie jak Szymon często mają olbrzymią chęć kontaktu, ale trudniej zrozumieć im reguły rządzące stosunkami międzyludzkimi. Potrzebują kontaktów, ale nie wiedzą jednak jak np. rozpocząć znajomość.
Nasz syn, na koniec kwarantanny czeka także dlatego, że wierzy, że zadzwoni wtedy do Katarzyny Nosowskiej czy Tomasza Organka i zapyta czy może ich już odwiedzić. Albo chociaż zaprosić do nas na nocleg. Oczywiście jakby to czytali, zapraszamy 🙂
W swojej piosence Szymek porusza też inną bardzo ważną kwestię : „wg innych nie mam emocji”. To kolejny mit, który wiąże się z autystami. „To bardzo wrażliwe osoby, często odczuwają wiele mocniej i po prostu nie potrafią w odpowiedni sposób tego wyrazić, zachowują się nieadekwatnie. Nad tym „przeżywaniem” też pracują w czasie terapii.
Wykonaj z nami Wai Khru tradycyjny taniec wojownika. https://www.youtube.com/watch?v=_-rSMCrANV8&feature=youtu.be Podejmij wyzwanie z Fundacją Autyzm Up i jej podopiecznymi, członkami sekcji …
Felieton o fenomenalnym Szymku, jednym z naszych extra podopiecznych oglądniecie tutaj:
Dzięki systemowi PayU szybko i bezpiecznie wesprzesz nasze działania.
Robiąc zakupy przez FaniMani.pl, wskazany procent wartości Twojej transakcji wraca do nas w formie darowizny. I to nic Cię nie kosztuje.
Witryna wykorzystuje cookies w celu sprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statycznych Rozumiem